Nasi dorośli wykładowcy



Magdalena Mak - Inicjatorka i koordynatorka studia tańca EtnoBalans.
Od 2004 r. zafascynowana muzyką i tańcem irlandzkim.
Od 2009 r.  nauczyciel tańca irlandzkiego certyfikowany przez Komisję Tańca Irlandzkiego z Dublina.
Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami.
Koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania.
W ramach Szkoły Tańca Irlandzkiego ISTA oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce.
Lubi czekoladę :)

Mgr Terumichi Tsuda – polonista, teatrolog, tłumacz. Absolwent polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Polsce mieszka od pięciu lat. Przez cztery lata pracował jako wykładowca na japonistyce w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu, obecnie pracuje nad dysertacją doktorską w dziedzinie teatru japońskiego w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM. Polską zainteresował się ze względu na teatralną twórczość Tadeusza Kantora. Ma żonę Polkę. W chwilach wolnych od pracy zajmuje się kaligrafią - prowadzi warsztaty na terenie Wielkopolski.


Dr Tomasz Kokurewicz - Nietoperzami zacząłem interesować się już w czasie studiów. Te wyjątkowe i słabo poznane zwierzęta były tematem mojej pracy magisterskiej, którą obroniłem na Uniwersytecie Wrocławskim. Materiały do pracy doktorskiej zebrałem w podziemnych fortyfikacjach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego oraz w sztolniach Karkonoszy i uzupełniłem je badaniami laboratoryjnymi przeprowadzonymi w Instytucie Zoologii Uniwersytetu w Aberdeen (Wielka Brytania). Pracę doktorską obroniłem w Muzeum i Instytucie Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obecnie jestem pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zajmuję się ekologią zimowania i rozrodu nietoperzy oraz ich ochroną gatunkową. Swoje badania planuję w taki sposób, aby ich wyniki miały zastosowanie w czynnej ochronie tych ssaków. Wiedza o nietoperzach umożliwia planowanie rozwoju gospodarczego, np. budowy dróg i farm wiatrowych, bez szkody dla tych zwierząt. Jestem ekspertem Ministerstwa Środowiska w zakresie ochrony nietoperzy i biorę udział w realizacji programu „Wdrażanie europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000 na terenie Polski”. Od ćwierć wieku badam i staram się chronić nietoperze w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, w których co roku koordynuję międzynarodowe liczenia tych ssaków.

Moje hobby to historia Polski, oraz letnie i zimowe wędrówki po górach.

Artur Niedziółka
absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz pracownik AWF Poznań w latach 1998 - 2010 obecnie pracownik Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.
kapitan jachtowy, morski sternik motorowodny, instruktor żeglarstwa MENiS oraz ISSA (International Sailing School Association),  ratownik WOPR, nurek Rescue Diver PADI, instruktor kajakarstwa i wielu innych dyscyplin nie związanych z wodą.
Doświadczenie żeglarskie: pływam od 1995 r jako żeglarz jachtowy na śródlądziu po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Jezioraku, J.Drawskim, Zalewie Koronowskim, rzeka Warta oraz od 2004 r po M Bałtyckim, M. Północnym, M Adriatyckim, M Egejskim.

Tomasz Adamczyk

absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor PZŻ i ISSA, Ratownik wodny RAY, nurek OWD PADI
członek komisji szkolenia ds żeglarstwa morskiego w
Wielkopolskim Okręgowym Związku Żeglarskim w Poznaniu
doświadczenie żeglarskie M. Bałtycki, M. Północne, M. Norweskie, M. Śródziemne ( w tym M. Tyreńskie, M. Liguryjskie, M. Adriatyckie, M. Egejskie), M. Irlandzkie, M. Karaibskie, Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski


mgr Alina Kucharska – z zamiłowania i wykształcenia historyk. Absolwentka historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się historią nie tylko naukowo, ale także przybliża ją mieszkańcom miasta i turystom podczas przechadzek po mieście, jako licencjonowany przewodnik miejski po Poznaniu. W kręgu zainteresowań znajduje się zatem historia miasta, a także regionu. Szczególne miejsce zajmują dzieje XIX w. i I wojna światowa, która stała się tematem pracy magisterskiej. Miała bardzo lokalny wymiar, bo dotyczyła służby Polaków w armii niemieckiej, oraz osobisty, ponieważ podstawę stanowiły rodzinne pamiątki z tego czasu. Pracuje obecnie w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym prowadząc dla dzieci i młodzieży lekcje muzealne. Od kilku lat zajmuje ją rodzinna genealogia i taniec ludowy. Jest członkinią Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF.

dr Michał Męczyński - zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w dziedzinie szeroko pojętej gospodarki przestrzennej. Zajmuje się w szczególności badaniem procesów społecznych i gospodarczych zachodzących na terenie miast, w tym m.in. rozwojem działalności kreatywnych i innowacyjności. Wygłaszał referaty w kraju i zagranicą, w tym m.in. w Waszyngtonie (St. Zjednoczone), Birmingham (Wielka Brytania), Tunisie (Tunezja), Pradze (Czechy). Jest autorem ponad trzydziestu publikacji w języku polski i angielskim. 

Witold Chudzik
Z wykształcenia astronom z zamiłowaniem do prac manualnych
od mechanicznej biżuterii po meble i oświetlenie.
Miłośnik fantastyki (pisanej i filmowej) i fortyfikacji.

Pani Krystyna Budnicka ma 82 lat. Wychowywała się w przedwojennej Warszawie w rodzinie żydowskiej. Gdy miała 7 lat wybuchła wojna. Cały okres 5 lat okupacji i Zagłady przebywała w getcie. Po wojnie – jako jedyna ocalona ze swojej licznej rodziny – mając 12 lat trafiła do domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne. Po studiach pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pracowała wiele lat jako nauczyciel w szkolnictwie specjalnym. Mimo ciężkich doświadczeń wojennych pani Krystyna jest osobą optymistyczną i radosną.
Pani Krystyna często spotyka się z młodzieżą, której przekazuje swoje przeżycia oraz opowiada o swoich żydowskich korzeniach, ponieważ w ten sposób ratuje przed zapomnieniem pamięć o swoich bliskich. „Moja żydowska Warszawa” to wykład o życiu Żydów w przedwojennej Warszawie - widzianych oczami dziecka, jakim wówczas była Krystyna – Hena.
 

1 komentarz:

  1. Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert dla nauczycieli języka polskiego, skusiłam się na język polski. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka polskiego. Na początku przeczesałem wszystkie oferty pracy w Poznaniu, później natrafiłem na http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-polskiego Naprawdę polecam, polski na najwyższym poziomie. Duża baza ofert pracy, odnajdą się tu nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie. Praca już czeka otworem!

    OdpowiedzUsuń