Nasi Młodzi Prelegenci


JULIA SZCZESZEK -uczennica I klasy Gimnazjum nr 53 im. P.E. Strzeleckiego w Poznaniu. Tańca irlandzkiego uczy się 3-ci rok. Ma za sobą występy z innymi tancerzami Studia Tańca EtnoBalans m.in. podczas Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu, a także solowe występy w przedstawieniu Kot w butach w swojej szkole oraz podczas 50-lecia szkoły, gdzie oglądał ją sam prezydent miasta Poznania. Laureatka 3-miejsca w międzyszkolnym konkursie “Sylwetka człowieka z pasją”. Interesuje się rysunkiem, w szczególności japońską anime i mangą. Lubi kakao :)

DAWID STRYSZYK - uczeń I klasy Gimnazjum nr 43 im. Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Tańca irlandzkiego uczy się 6-ty rok. Na swoim koncie ma 2 puchary i 4 medale z Międzynarodowych Zawodów Tańca Irlandzkiego ISTA FEIS 2012. Występował razem z innymi tancerzami EtnoBalans podczas Festiwalu Artenalia oraz Jarmarku Świętojańskiego. Jest również aktywnym graczem hokeja w …  Bardzo lubi matematykę i uczy się języka chińskiego. Lubi placki :)
Marysia Szczepaniak i Angelika Lenkajtis (lat 12) oraz Ania Szczepaniak  (lat 9) są uczennicami I Szkoły Społecznej im. Św. U. Ledóchowskiej w Poznaniu. Poza ciekawostkami z obszaru medycyny dziewczyny mają także inne zainteresowania. Ania trenuje szermierkę i pływanie, Angelika interesuje się muzyką i językiem hiszpańskim a Marysia każdą wolną chwilę przeznacza na czytanie. Poza tym wszystkie trzy uwielbiają swoje zwierzęta – kota Fiodora i psa Luckiego.


Julia Cieślik
Jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej. Lubi pływać, jeździć na rolkach i na rowerze, grać w piłkę nożną i razem z siostrą i tatą kibicować polskim piłkarzom. Najbardziej lubi kolor fioletowy, a z przedmiotów szkolnych muzykę i przyrodę. Uważa że najważniejsza w życiu jest prawdomówność, uczciwość i szczerość. Hoduje z siostrą rybki akwariowe.

Martyna Kędzia
Jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej. Najbardziej na świecie lubi psy i wszystkie inne zwierzaki. Ulubiony przedmiot to muzyka, przyroda, matematyka i historia. Najbardziej lubi odkurzać, ale mama jej nie pozwala. Ulubioną jej potrawą są krokiety i pierogi z twarogiem i boczkiem.

Emilia Pielichowska
Jest uczennicą klasy V Społecznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Najbardziej lubi zwierzęta. Ma psa Rambo i trzy koty Zyzia, Kitę i Kajtka. Gra na gitarze. Uczęszcza do I klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie. Lubi jabłka i mango. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem ale jeszcze nie wie jakiej specjalności... może weterynarzem?

Dawid Zawodny
Jest uczniem III klasy, Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu. Ulubiony przedmiot to matematyka. Lubi sport, trenuje kajakarstwo, piłkę nożną i narciarstwo, a także wyszywa kartki haftem matematycznym. Interesuje się motoryzacją. W przyszłości chciałby zostać projektantem samochodów.

Inga Jackowska
Uczennica klasy 4b. Interesuje się światem dinozaurów . Pięknie czyta i recytuje wiersze. Do wszystkich wyzwań podchodzi z dużym zaangażowaniem.

Antonina Zarębska-uczennica klasy IIIc,na flażolecie gra od przedszkola, od niedawna uczy się także grać na gitarze. Od trzech lat jest zuchem szczepu Herkules. Bardzo lubi podrózowac i jazdę na rowerze.


Jagoda Hellwig- uczennica klasy IIIc, milośniczka zwierzat, ma w domu kota, chcialaby mieć jeszcze żółwia stepowego. Interesuje się żeglarstwem, żegluje pod okiem instruktorów, jej pasją jest pływanie.


Kamil Pieniak-uczen klasy IIIb, interesuje się piłką nożną, gra w klubie Suchary Suchy Las na pozycji napastnika. Piłka jest jego wielką pasją, kolekcjonuje karty piłkarzy, które chętnie wymienia z kolegami. Lubi pływać oraz jeździć na rowerze. Lubi też matematykę i zajęcia gry na flażolecie.


Juliusz Kubiś- uczen klasy IIIb, trenuje piłkę nożną w szkole i dodatkowo w szkółce piłkarskiej, która nazywa się Akademia Reissa. Interesuje sie też muzyką, gra na gitarze od trzech lat, lubi pływać i jeździć na nartach.
  
Norbert Ginda chodzi do szóstej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Interesuję się łowiectwem i łapaniem ryb. Moje hobby zaczęło się dawno temu, kiedy mając 5 lat zobaczyłem pierwszego dzika. Z łowiectwem związana jest cała moja rodzina, mój dziadek Leszek był myśliwym, tak samo jak mój tata, mama i brat. Całe nasze życie związane jest z lasem i jego mieszkańcami. Moja rodzina z wielkim szacunkiem odnosi się do knieji i zwierząt. Przynajmniej raz w tygodniu wybieramy się do lasu, dokarmiamy zwierzęta, sprawdzamy czy wszystko jest w porządku, czy kłusownicy nie zastawili sideł czy po lesie nie włóczą się dzikie lub porzucone psy.


Jaś Alechniewicz, Michał Ślachciński, Wanesa Tylkowska i Paweł Kąkolewski. Są uczniami trzeciej klasy SP20 w Poznaniu. Interesują się piłką nożną, bardzo lubią w nią grać z kolegami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz