sobota, 22 marca 2014

Wykład kwietniowy

Witajcie, 
w rubryce Terminy zjazdów oraz zapisy już od jakiegoś czasu widnieją tematy naszych spotkań. 
Teraz kolej na więcej informacji o spotkaniu w kwietniu.
Jako młodzi Prelegenci wystąpią uczniowie Szkoły podstawowej nr 62:

Antonina Zarębska-uczennica klasy IIIc,na flażolecie gra od przedszkola, od niedawna uczy się także grać na gitarze. Od trzech lat jest zuchem szczepu Herkules. Bardzo lubi podrózowac i jazdę na rowerze.

Jagoda Hellwig- uczennica klasy IIIc, milośniczka zwierzat, ma w domu kota, chcialaby mieć jeszcze żółwia stepowego. Interesuje się żeglarstwem, żegluje pod okiem instruktorów, jej pasją jest pływanie.

Kamil Pieniak-uczen klasy IIIb, interesuje się piłką nożną, gra w klubie Suchary Suchy Las na pozycji napastnika. Piłka jest jego wielką pasją, kolekcjonuje karty piłkarzy, które chętnie wymienia z kolegami. Lubi pływać oraz jeździć na rowerze. Lubi też matematykę i zajęcia gry na flażolecie.

Juliusz Kubiś- uczen klasy IIIb, trenuje piłkę nożną w szkole i dodatkowo w szkółce piłkarskiej, która nazywa się Akademia Reissa. Interesuje sie też muzyką, gra na gitarze od trzech lat, lubi pływać i jeździć na nartach.

Dokładny tytuł wystąpienia to: "Muzyka łagodzi obyczaje. Flażolet - historia i współczesność”


Naszym dorosłym  gościem będzie pan dr Michał Męczyński - zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w dziedzinie szeroko pojętej gospodarki przestrzennej. Zajmuje się w szczególności badaniem procesów społecznych i gospodarczych zachodzących na terenie miast, w tym m.in. rozwojem działalności kreatywnych i innowacyjności. Wygłaszał referaty w kraju i zagranicą, w tym m.in. w Waszyngtonie (St. Zjednoczone), Birmingham (Wielka Brytania), Tunisie (Tunezja), Pradze (Czechy). Jest autorem ponad trzydziestu publikacji w języku polski i angielskim.

Jego wykład ma bardzo ciekawy tytuł: Kreatywne miasta na świecie.


A oto opis wykładu:

  1. Zagadnienie ludzkiej kreatywności
  2. Czy miasto może być kreatywne?
  3. Wybrane miasta kreatywne na świecie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz